“شبی با احمد وثوق احمدی”، تجلیل از نقاش و شاعر معاصر “احمد وثوق احمدی”

مراسم شبی با استاد احمد وثوق احمدی به همت واحد موسیقی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش و با همکاری فرهنگسرای ارسباران در روز چهارشنبه 15 تیر ماه 1393 در فرهنگسرای ارسباران برگزار گردید.

در این مراسم همچنین از تازه‌ترین کتاب این هنرمند نقاش با عنوان “رنگاژین” که توسط انتشارات رادنواندیش منتشر گردیده و گزیده آثار نقاشی ایشان در طی سال‌ های 1363-1391است، طی مراسمی رونمایی گردید.

در این برنامه هنرمندانی چون دکتر جواد مجابی، دکتر فریدزاده، داود یاسری، بیژن بیژنی، حسین مظفری و تعدادی دیگر از اهالی فرهنگ و ادب و نیز دوستداران شعر و ادبیات و هنر نقاشی و نیز موسیقی حضور داشتند.

ابتدا کلیپی از زندگی این هنرمند و نحوه فعالیت های ایشان در حیطه هنر نقاشی پخش گردید. سپس رضا جاودانی مجری نام آشنا ضمن خوشامدگویی به میهمانان از جواد مجابی، نویسنده توانا، برای ایراد سخنرانی دعوت نمود. جواد مجابی به سخنرانی در دو بخش: یکی در مورد اهمیت آبرنگ در هنر ایران زمین و سپس نقش افرادی چون احمد وثوق احمدی در استمرار حیات این هنر پرداخت.

پس از آن هنرمند گرامی آقای بردیا صدرنوری قطعاتی زیبا و دلنشین را با ساز پیانو نواختند که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت.

در ادامه قسمت دوم زندگی هنری احمد وثوق احمدی در رابطه با شعر و شاعری که با تصاویری از این هنرمند در کنار بزرگانی همچون استاد شهریار، احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث، منوچهر نیستانی و … همراه بود به نمایش گذاشته شد. در ادامه همین کلیپ قسمتی از اجرای گروه مهر به آهنگسازی ناصر ایزدی و خوانندگی امیر اثنی عشری که با شعری از احمد وثوق احمدی با عنوان مثنوی از عشق در اسفند ماه 92 در تالار وحدت اجرا گردیده بود، پخش شد.

پس از آن مجری از آقایان احمد وثوق احمدی، بردیا صدرنوری (مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش)، ناصر ایزدی (مدیر واحد موسیقی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش) و آقای صافی (مدیریت فرهنگسرای ارسباران) برای اهدای لوح و رونمایی از کتاب رنگاژین دعوت به عمل آورد.

سخنرانی دکتر فریدزاده، استاد فلسفه دانشگاه، در رابطه با ریشه‌های نقاشی و تصویرگری از دیدگاه فلسفه و ارتباط آن با شعر و شاعری قسمت دیگری از این برنامه بود.

پایان بخش برنامه نیز شعرخوانی احمد وثوق احمدی همراه با پیانوی بردیا صدرنوری بود که با استقبال بسیار زیاد حاضرین مواجه گردید.