راز آشکارا

«راز آشکارا» سنتورنوازی میلاد کیایی به همراه تمبک و دایره نازنین پدرثانی است.

سنتورنوازی میلاد کیایی به همراه تمبک و دایره نازنین پدرثانی است که در دو بخش ارایه شده است. بخش اول قطعاتی متنوع و آهنگ های دلپذیر و خاطره آمیز قدیمی و بخش دوم اجرای چند آهنگ از ملودی‌های زیبا و شادی بخش آذری است.

رونمایی از آلبوم “راز آشکارا” اثر “استاد میلاد کیایی”

عصر دیروز فرهنگسرای ارسباران شاهد حضور جمعی از هنرمندان سرشناس کشور بود که جهت رونمایی از جدیدترین اثر استاد میلاد کیایی با نام “راز آشکارا” که توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش تهیه و تولید گردیده است، گرد هم آمده بودند.

در این مراسم ابتدا دکتر محمد سریر در مورد خصوصیات منحصر به فرد نوازندگی میلاد کیایی و استفاده درست و بجا از ساز سنتور توسط این هنرمند صحبت نمود. سپس غلامحسین شهریاری از شاگردان قدیمی میلاد کیایی قطعاتی را برای حضار اجرا نمود. پس از آن هوشنگ کامکار ضمن قدردانی از نحوه تولید و طراحی این اثر از نقش مؤسساتی که در تولید آثار جدی موسیقی فعال هستند قدردانی و ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان به جای فکر به سود بیشتر به بازده فرهنگی مطلوب مشغول شوند. وی همچنین صاحبان رسانه را به دقت بیشتر در درج اخبار و گزارشات صحیح موسیقی و همچنین نقد علمی آثار موسیقی دعوت کرد. پس از صحبت های این هنرمند یکی از شاگردان نوجوان میلاد کیایی با نام صدرا پیشدادی قطعاتی را در آواز افشاری با ساز سنتور اجرا نمود. سپس اهدا لوح تقدیر با امضا معاونت هنری وزارت ارشاد و جایزه از طرف مؤسسه هنرمندان پیشکسوت توسط سید عباس عظیمی صورت گرفت. بعد از آن بردیا صدرنوری با ساز پیانو آهنگ هایی از گیلان را اجرا و تقدیم به میلاد کیایی نمود. سپس رضا مهدوی از تأثیر ساز میلاد کیایی بر سنتورنوازی و اهمیت درک درست از معنی موسیقی توسط این هنرمند و موسیقی او سخن گفت.

رونمایی از آلبوم “راز آشکارا” قسمت بعدی این مراسم بود. در پایان نیز استاد میلاد کیایی به اتفاق خانم نازنین پدرثانی که در آلبوم راز آشکارا ایشان را همراهی نموده اند، قطعاتی را برای حاضرین اجرا نمودند.

جمعی از هنرمندان حاضر در این مراسم عبارت بودند از: استاد نادر گلچین، دکتر محمد سریر، احمد وثوق احمدی، هوشنگ کامکار، رضا مهدوی، پری ملکی، بردیا صدرنوری، ناصر ایزدی، علی امیرقاسمی، قدرت اله گیاهی، محمد دولو، شهرام صارمی، حمیدرضا عاطفی، کاظم افرندنیا، بهمن فردوسی، عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، فرهنگ جولایی و ….

“شبی با میلاد کیایی”، تجلیل از آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور “میلاد کیایی”

آیین تجلیل و بزرگداشت استاد میلاد کیایی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور با حضور چهره‌های هنری و ادبی، علاقه‌مندان و دوستداران هنر موسیقی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش با همکاری فرهنگسرای ارسباران در این فرهنگسرا برگزار شد.

این مراسم روز جمعه 27 آذر ساعت 18 با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران رسمیت پیدا کرد. در آغاز علیرضا پورامید مجری مراسم به تشریح و تبیین برنامه‌ شبی با میلاد کیایی پرداخت و از اهتمام ویژه مؤسسه رادنواندیش در برگزاری تجلیل و بزرگداشت چهره‌های مانا و نامدار فرهنگ، هنر و ادب ایران زمین قدردانی نمود. سپس حضار را به دیدن نماهنگی از زندگی هنری استاد میلاد کیایی دعوت نمود.

این نماهنگ، تصاویری از زندگی استاد کیایی از گذشته تا به امروز همراه با دیدگاه‌های هنری این پیشکسوت موسیقی ایران بود که در بخش‌هایی از این نماهنگ سخنان اساتید علی‌اکبر گلپایگانی، محمد موسوی، حسن ناهید، نادر گلچین و هوشنگ کامکار درباره‌ی ارزش‌های هنر موسیقی استاد میلاد کیایی شنیدنی و دیدنی بود.

در ادامه مراسم دکتر محمد سریر آهنگساز و رییس هیأت مدیره خانه موسیقی به عنوان سخنران این آیین با شکوه به تشریح دیدگاه‌های خود پیرامون جلو‌ه‌های نوازندگی و آهنگسازی استاد کیایی در گستره‌ی موسیقی اصیل ایرانی پرداخت.

از دیگر فعالیت‌های هنری استاد میلاد کیایی تربیت و پرورش شاگردان بی‌شماری در زمینه ساز سنتور است که در این راستا صدرا پیشداری و دیبا پیشداری با اجرای دو قطعه از آثار فاخر استاد انوشیروان روحانی جلوه‌های دونوازی خود را با سازهای سنتور و پیانو پیشکش به استاد میلاد کیایی و دیگر علاقه‌مندان نمودند که تشویق‌های پیاپی حضار را در پی داشت.

بداهه نوازی پیانوی مهندس بردیا صدرنوری از دیگر برنامه‌ها بود که ایشان با صمیمیت و آرامش سازش به اجرای قطعاتی از دستگاه‌های موسیقی ایران با اشاره به ترانه‌های فاخر و خاطره‌انگیر پرداخت و اجرای خود را نثار استاد کیایی و علاقه‌مندان نمود که با تشویق حضار روبرو گردید.

حضور هنرمندان همچون نادر گلچین، رضا مهدوی، سهیل محمودی، بامداد جویباری، مسعود حبیبی و … از جلوه‌های دیگر آیین تجلیل و بزرگداشت استاد میلاد کیایی بود.

در ادامه، استاد میلاد کیایی با دعوت مجری به پشت تریبون آمد و با تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان  برپایی این مراسم باشکوه، از حضور هنرمندان و فرهیختگان و نیز علاقه‌مندان و دوستداران هنر موسیقی قدردانی نمود و قطعاتی را با سنتور به همراهی تمبک نازنین پدرثانی اجرا نمود که تشویق‌های ممتد حضار را برانگیخت.در پایان، با حضور مهندس بردیا صدرنوری، آقای محمد صافی مدیر فرهنگسرای ارسباران، دکتر محمد سریر و ناصر ایزدی و با اهدای لوح تقدیر و تابلوی نفیس و هدایای دیگر از 6 دهه خدمات ارزنده استاد میلاد کیایی در موسیقی اصیل ایرانی تجلیل و قدردانی شد.