رونمایی از آلبوم “راز آشکارا” اثر “استاد میلاد کیایی”

عصر دیروز فرهنگسرای ارسباران شاهد حضور جمعی از هنرمندان سرشناس کشور بود که جهت رونمایی از جدیدترین اثر استاد میلاد کیایی با نام “راز آشکارا” که توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش تهیه و تولید گردیده است، گرد هم آمده بودند.

در این مراسم ابتدا دکتر محمد سریر در مورد خصوصیات منحصر به فرد نوازندگی میلاد کیایی و استفاده درست و بجا از ساز سنتور توسط این هنرمند صحبت نمود. سپس غلامحسین شهریاری از شاگردان قدیمی میلاد کیایی قطعاتی را برای حضار اجرا نمود. پس از آن هوشنگ کامکار ضمن قدردانی از نحوه تولید و طراحی این اثر از نقش مؤسساتی که در تولید آثار جدی موسیقی فعال هستند قدردانی و ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان به جای فکر به سود بیشتر به بازده فرهنگی مطلوب مشغول شوند. وی همچنین صاحبان رسانه را به دقت بیشتر در درج اخبار و گزارشات صحیح موسیقی و همچنین نقد علمی آثار موسیقی دعوت کرد. پس از صحبت های این هنرمند یکی از شاگردان نوجوان میلاد کیایی با نام صدرا پیشدادی قطعاتی را در آواز افشاری با ساز سنتور اجرا نمود. سپس اهدا لوح تقدیر با امضا معاونت هنری وزارت ارشاد و جایزه از طرف مؤسسه هنرمندان پیشکسوت توسط سید عباس عظیمی صورت گرفت. بعد از آن بردیا صدرنوری با ساز پیانو آهنگ هایی از گیلان را اجرا و تقدیم به میلاد کیایی نمود. سپس رضا مهدوی از تأثیر ساز میلاد کیایی بر سنتورنوازی و اهمیت درک درست از معنی موسیقی توسط این هنرمند و موسیقی او سخن گفت.

رونمایی از آلبوم “راز آشکارا” قسمت بعدی این مراسم بود. در پایان نیز استاد میلاد کیایی به اتفاق خانم نازنین پدرثانی که در آلبوم راز آشکارا ایشان را همراهی نموده اند، قطعاتی را برای حاضرین اجرا نمودند.

جمعی از هنرمندان حاضر در این مراسم عبارت بودند از: استاد نادر گلچین، دکتر محمد سریر، احمد وثوق احمدی، هوشنگ کامکار، رضا مهدوی، پری ملکی، بردیا صدرنوری، ناصر ایزدی، علی امیرقاسمی، قدرت اله گیاهی، محمد دولو، شهرام صارمی، حمیدرضا عاطفی، کاظم افرندنیا، بهمن فردوسی، عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، فرهنگ جولایی و ….

مراسم رونمایی آلبوم موسیقی ایرانی «بیدل»، با حضور جمع کثیری از هنردوستان و هنرمندان عرصه های مختلف کشور

مراسم رونمایی آلبوم موسیقی ایرانی «بیدل»، با حضور جمع کثیری از هنردوستان و هنرمندان عرصه های مختلف کشور، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش با همکاری فرهنگسرای ارسباران، روز جمعه مورخ 12 آذر 95 در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

این آلبوم توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رادنواندیش منتشر و از هفته آینده روانه بازار موسیقی خواهد شد.

البوم موسیقی «بیدل» اثر تازه ای به آهنگسازی «علی ربانی فر»، تنظیم «بابک شهرکی» و با صدای «حمید خزاعی» می باشد که در تاریخ ۱۲ آذر ماه سال جاری، رونمایی شد.

این مراسم در حالی برگزار گردید که هنرمندان و هنردوستان زیادی در آن شرکت داشته و استقبال گسترده ای از آن صورت گرفت. آغازگر مراسم سخنرانی مجری جهت خوش آمد گویی به میهمانان و معرفی برنامه ها و بخش مختلف مراسم بود. چهار کلیپ برای این مراسم آمده شده بود که سه کلیپ مربوط به مصاحبه هایی با «علی ربانی فر»، «بابک شهرکی» «حمید خزاعی» و پشت صحنه هایی از ضبط قطعات بود. کلیپ چهارم مربوط به تصاویر آرشیوی از زنده یادان «همایون خرّم» و «رحیم معینی کرمانشاهی» بود که سازندگان آلبوم «بیدل» در طول پروسه ی خلق آن از راهنمایی های این اساتید فقید بهره برده بودند. سخنرانی «علیرضا میر علینقی»، معرفی هنرمندان و عوامل دست اندر کار ساخت آلبوم، سخنرانی «میلاد کیایی» ضمن پخش ویدیو ها و در فواصل بین آنها صورت گرفت. پس از آن عوامل اصلی گروه یعنی «بابک شهرکی»، «علی ربانی فر»، «حمید خزاعی» و «امین عبدالملکی- شاعر» به روی صحنه دعوت شدند که به اتفاق دکتر «بردیا صدرنوری» مدیرعامل مؤسسه «رادنواندیش»، «ناصر ایزدی» مدیر بخش موسیقی آن و «دکتر سلیمانی» ریاست «ارسباران» از طرح آلبوم «بیدل» رونمایی گردید.

حمید خزاعی صحبت های مختصری در باب تشکر و قدردانی از حضار و زحمات یکایک دست اندر کاران برگزاری این مراسم ارائه کرد که: «از زحمات فراوان جناب آقای دکتر سلیمانی ریاست محترم فرهنگسرای ارسباران و کلیه ی عوامل اجرایی محترم فرهنگسرا و همینطور جناب آقای دکتر بردیا صدر نوری، مدیر عامل هنرمند و فرهیخته موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش و هنرمند ارزنده جناب ناصر ایزدی مدیر بخش موسیقی و سرکار خانم فراهانی مدیر داخلی و کلیه عوامل اجرایی موسسه بسیار سپاسگزارم. همچنین از حمایت و حضور پرمهر همه اساتید، هنرمندان و هنردوستان عزیز که با حضور خود به محفل ما گرما بخشیدند کمال تشکر را دارم».

از اساتید و هنرمندان موسیقی و ادبیات که در این رویداد هنری حضور بهم آورده بودند می توان به «فضل الله توکل»، «میلاد کیایی»، «مهرداد پازوکی»، «مسعود جاهد»، «مهران مهرنیا»، «محمدعلی بهمنی»، «دکتر هماسادات افسری»، «فضل الله شهرکی»، «سعید رودباری»، «امیر صادقی»، «علیرضا میرعلینقی»، «پری ملکی»، «حوروش خلیلی»، «ناصر وحدتی»، «مزدا انصاری»، «حمیدرضا صدری»، «عمران فروزش»، «وحید وفایی»، «بهنام شهرکی»، «مسعود کهریزی»، «علی پیکرزاده»، «امین رحیمی»، «یاسر موحد»، «رضا رفیع»، «امیر مرزبان»، «حسین متولیان»،« رضا اشعاری»، «محسن صمیمی»، «حسن آذری»، «هاله زارع»، «رضا خرّم»، «مسیح مریمی»، «علی صادقی»، «پروین پناهی »و همچنین اساتید و هنرمندان تئاتر ، سینما و تلوزیون «اکبر زنجانپور»، «رضا بابک»، «محسن قاضی مرادی»، «مهوش وقاری»، «بهزاد خداویسی»، «حبیب رضایی»، «صبا کمالی»، «رویا بختیاری»، «سیامک ادیب»، «رضا امیر احمدی»، «بایرام فضلی»، «حسن علی کرمی» و «سحر خزاییلی»، «دکتر خلیل کویکی»، «پروفسور سعید فلاح تفتی»، «حسن آذری»، «بایرام فضلی»، اشاره کرد.

عکاسان «علی خزاعی»، «حمید احمدی»، «نادرمسلمی» و «مهدی نعمت اللهی»تدوین گر کلیپ های پخش شده در سالن، بوده اند.

“شبی با میلاد کیایی”، تجلیل از آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور “میلاد کیایی”

آیین تجلیل و بزرگداشت استاد میلاد کیایی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت سنتور با حضور چهره‌های هنری و ادبی، علاقه‌مندان و دوستداران هنر موسیقی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش با همکاری فرهنگسرای ارسباران در این فرهنگسرا برگزار شد.

این مراسم روز جمعه 27 آذر ساعت 18 با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران رسمیت پیدا کرد. در آغاز علیرضا پورامید مجری مراسم به تشریح و تبیین برنامه‌ شبی با میلاد کیایی پرداخت و از اهتمام ویژه مؤسسه رادنواندیش در برگزاری تجلیل و بزرگداشت چهره‌های مانا و نامدار فرهنگ، هنر و ادب ایران زمین قدردانی نمود. سپس حضار را به دیدن نماهنگی از زندگی هنری استاد میلاد کیایی دعوت نمود.

این نماهنگ، تصاویری از زندگی استاد کیایی از گذشته تا به امروز همراه با دیدگاه‌های هنری این پیشکسوت موسیقی ایران بود که در بخش‌هایی از این نماهنگ سخنان اساتید علی‌اکبر گلپایگانی، محمد موسوی، حسن ناهید، نادر گلچین و هوشنگ کامکار درباره‌ی ارزش‌های هنر موسیقی استاد میلاد کیایی شنیدنی و دیدنی بود.

در ادامه مراسم دکتر محمد سریر آهنگساز و رییس هیأت مدیره خانه موسیقی به عنوان سخنران این آیین با شکوه به تشریح دیدگاه‌های خود پیرامون جلو‌ه‌های نوازندگی و آهنگسازی استاد کیایی در گستره‌ی موسیقی اصیل ایرانی پرداخت.

از دیگر فعالیت‌های هنری استاد میلاد کیایی تربیت و پرورش شاگردان بی‌شماری در زمینه ساز سنتور است که در این راستا صدرا پیشداری و دیبا پیشداری با اجرای دو قطعه از آثار فاخر استاد انوشیروان روحانی جلوه‌های دونوازی خود را با سازهای سنتور و پیانو پیشکش به استاد میلاد کیایی و دیگر علاقه‌مندان نمودند که تشویق‌های پیاپی حضار را در پی داشت.

بداهه نوازی پیانوی مهندس بردیا صدرنوری از دیگر برنامه‌ها بود که ایشان با صمیمیت و آرامش سازش به اجرای قطعاتی از دستگاه‌های موسیقی ایران با اشاره به ترانه‌های فاخر و خاطره‌انگیر پرداخت و اجرای خود را نثار استاد کیایی و علاقه‌مندان نمود که با تشویق حضار روبرو گردید.

حضور هنرمندان همچون نادر گلچین، رضا مهدوی، سهیل محمودی، بامداد جویباری، مسعود حبیبی و … از جلوه‌های دیگر آیین تجلیل و بزرگداشت استاد میلاد کیایی بود.

در ادامه، استاد میلاد کیایی با دعوت مجری به پشت تریبون آمد و با تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان  برپایی این مراسم باشکوه، از حضور هنرمندان و فرهیختگان و نیز علاقه‌مندان و دوستداران هنر موسیقی قدردانی نمود و قطعاتی را با سنتور به همراهی تمبک نازنین پدرثانی اجرا نمود که تشویق‌های ممتد حضار را برانگیخت.در پایان، با حضور مهندس بردیا صدرنوری، آقای محمد صافی مدیر فرهنگسرای ارسباران، دکتر محمد سریر و ناصر ایزدی و با اهدای لوح تقدیر و تابلوی نفیس و هدایای دیگر از 6 دهه خدمات ارزنده استاد میلاد کیایی در موسیقی اصیل ایرانی تجلیل و قدردانی شد.

“شبی با عباس خوشدل”، تجلیل از آهنگساز توانا و با ذوق “عباس خوشدل”، خالق آلبوم نیلوفرانه ­ها

به همت مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش و با همکاری فرهنگسرای ارسباران، مراسمی تحت عنوان “شبی با عباس خوشدل” در تجلیل از آهنگساز آلبوم نیلوفرانه­ ها برگزار گردید. این مراسم با پخش نوای ملکوتی قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز و سپس فیلمی از عباس خوشدل پخش گردید که در آن ایشان گوشه ­هایی از زندگی هنری خود را برای حاضرین توضیح دادند. پس از آن ارکستر ملی مهر به رهبری ناصر ایزدی و با خوانندگی امیر اثنی­ عشری به روی صحنه آمده و تصنیف “بوی پیراهن” از  ساخته­ های عباس خوشدل با کلام زنده­ یاد قیصر امین­ پور را اجرا نمودند. پس از آن آهنگ “بهشت یاد” توسط گروه مهر اجرا شد و این­بار علیرضا دریایی با ساز کمانچه ارکستر را همراهی نمود. سپس آقای محمدعلی چاووشی مدیر مؤسسه فرهنگی هنری مشکات و صاحب امتیاز استودیو بل در رابطه با خلق آلبوم نیلوفرانه ­ها و خصایص اخلاقی عباس خوشدل سخنرانی مبسوطی ایراد نمود و بعد از آن بردیا صدرنوری با نوای پیانوی خود برداشتی آزاد از آهنگ­ های “حکایت دل” و “در هوای تو” را اجرا کرد. پس از آن مراسم تقدیر و تجلیل از عباس خوشدل با اهدا لوح یادبود از طرف ناصر ایزدی و بردیا صدرنوری به نمایندگی مؤسسه فرهنگی هنری رادنواندیش و شهرام صارمی از طرف فرهنگسرای ارسباران به این هنرمند ادامه یافت، سپس ارکستر مهر آهنگ “انتظار دل” از دیگر ساخته‌های عباس خوشدل با شعری از قیصر امین­ پور را با خوانندگی امیر اثنی­ عشری و رهبری ناصر ایزدی اجرا نمودند. پایان بخش این برنامه نیز یکی از آهنگ­ های آلبوم “بهانه­ ی تو” با نام “بگو به باران” از ساخته­ های ناصر ایزدی با شعری از دکتر شفیعی کدکنی بود که به عباس خوشدل تقدیم و ارکستر مهر آن را اجرا نمودند.